Jak sprawdzić czyj to numer

Kogo numer

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy żyją na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana mieszanka cyfr.

Zwykle w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na policję, bo przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, która interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.

czyj nr telefonu komórkowego

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy już specjalne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę , a potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale także przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc musimy tylko wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

kto dzwonił orange

Komórki pojawiły się na świecie już wiele lat temu, a mimo to wciąż są bardzo popularnymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich niemalże bezustannie, by skontaktować się z przyjaciółmi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet popularne telefony są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią także oszuści oraz naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można dość szybko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże często tego typu krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różnorodne portale, by poznać dzwoniącego. Istnieją nawet specjalne strony wirtualne, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery, opisują je oraz stawiają im noty. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a ją wciąż będą nękać głuche sygnały, w każdej chwili może ona udać się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież czymś przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach niemalże wszystko można już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie odkryć, by ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu wystarczy wejść na specjalną witrynę (np. whose number), zadzwonić pod nieznany numer lub nawiązać kontakt z komendą.