Szukaj numeru

Sprawdzanie numeru telefonu

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, którzy żyją na naszym świecie. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu pojawia się obca kombinacja liczb.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej albo od początku skorzystać z witryny, która interesuje się testowaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon kolegi, który chce naszej porady.

co za nr telefonu

Komórki pojawiły się na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a i tak dalej są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, by skontaktować się ze znajomymi, przesłać im sms-a albo usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści i wyłudzacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko można w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak zwykle tego typu krok nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej (cell phone lookup) i wejść później na różne portale, by poznać rozmówcę. Są nawet specjalne witryny wirtualne, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je i wystawiają im noty. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet własnoręcznie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet specjalna strona nie posłuży danej osobie, a ją dalej będą nękać ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona udać się na komendę. W skrajnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać dane osobowe nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nie są w końcu niczym dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie wszystko można już spokojnie załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery telefonów można błyskawicznie rozpoznać, by osądzić, czy są one na pewno bezpieczne. W tym celu należy wejść na specjalną stronę internetową, zadzwonić pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

wyszukiwanie numeru telefonu

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy koniecznie na taką stronę i potem wpiszmy do jej komórki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, ale także przez normalnych internautów. Oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z takich stron. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.